DOLAR 8,2364
EURO 10,0327
ALTIN 484,933
BIST 1441,33
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Kars 19°C
Gök Gürültülü

Tolga Adıgüzel’den Ermenistan’a sert sözler: Sonuçları çok ağır olacaktır

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kars İl Başkanı Tolga Adıgüzel, “Türkiye’nin Turan’a açılan kapısı Kars’tan Ermenistan’a sesleniyorum! Azerbaycan yalnız değildir. Bir gece ansızın Erivan’da Türk Bayrağının dalgalanmasını istemiyorsanız işgal ettiğiniz Azerbaycan topraklarını hemen terk edin. Yoksa sonuçları çok ağır olacaktır” dedi. 

Tolga Adıgüzel’den Ermenistan’a sert sözler: Sonuçları çok ağır olacaktır
30.09.2020
A+
A-

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kars İl Başkanı Tolga Adıgüzel, Azerbaycan ile Ermenistan arasında Pazar gününden beri giderek artan gerilime dair bir basın açıklaması yaparak, Ermenistan‘ın Dağlık Karabağ‘daki tutumunu sert sözlerle eleştirdi.

Türkiye’nin Turan’a açılan kapısı Kars’tan Ermenistan’a sesleniyorum!” diyen Adıgüzel, Azerbaycan’ın yalnız olmadığını vurgulayarak, “Bir gece ansızın Erivan’da Türk Bayrağının dalgalanmasını istemiyorsanız işgal ettiğiniz Azerbaycan topraklarını hemen terk edin. Yoksa sonuçları çok ağır olacaktır. “Tek millet, iki devlet” söyleminin bir sözden ibaret olmadığını göreceksiniz” dedi.

Tolga Adıgüzel, Azerbaycan‘ın kurucu lideri Mehmet Emin Resulzade’nin ‘Bir kere yükselen bayrak bir daha inmez!’ sözünü  de hatırlatarak, “O yükselen bayrak Ermeni işgalindeki Dağlık Karabağ’da, İran işgalindeki Güney Azerbaycan’da tekrar dalgalanacaktır. İnancımız odur ki, 21. Asır Türk asrı olacaktırifadelerine yer verdi.

İşte Tolga Adıgüzel’in o açıklaması; 

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi: ‘Azerbaycan’ın sevinci bizim sevincimiz, kederi bizim kederimizdir.’

26 Şubat 1992 yılında Azerbaycan’ın Dağlık Karabağ Bölgesi’nin Hocalı Kasabasında yaşanan insanlık dışı katliamların neticesinde, Rusya destekli Ermeniler Azerbaycan’a ait olan Dağlık Karabağ’ı çağ dışı bir barbarlıkla, vandallıkla, alçaklıkla yüzlerce kadın, erkek, çocuk, yaşlı demeden katlederek işgal etmiştir. O günden şimdiye kadar sınır hattında çatışmalar devam etmiş ve nihayetinde birkaç gün önce yine Ermenistan eski alışkanlıklarından vazgeçmeyerek kahpece, şerefsizce sınır bölgesinde ki Azerbaycanlı sivilleri hedef alarak onlarca Azerbaycanlı kardeşlerimizi şehit etmişlerdir.

Azerbaycan Türklerinin bağımsızlık ateşini yakan Mehmet Emin Resulzade’nin dediği gibi, ‘Bir kere yükselen bayrak bir daha inmez!’ O yükselen bayrak Ermeni işgalindeki Dağlık Karabağ’da, İran işgalindeki Güney Azerbaycan’da tekrar dalgalanacaktır. İnancımız odur ki, 21. Asır Türk asrı olacaktır.

Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli Bey’in de ifadeleriyle:

Artık her şey meydandadır. Güney Kafkasya‘da istikrarsızlığın, ilkelliğin, işgal ve istila politikalarının ağırlık merkezi Erivan yönetimidir. Temmuz ayında, Azerbaycan-Ermenistan devlet sınırının Tovuz istikametinde yaşanan çatışmaların tekrar başlaması hem Türkiye hem de Azerbaycan açısından milli güvenlik tehdididir. Ermenistan saldırganlığı insani, vicdani ve hukuki bütün ilke ve esaslara aykırıdır.

Özellikle ülkemizin çevresini saran karanlık senaryoların son zamanlarda şiddetlendiği, bununla da kalmayıp vahim bir cepheleşmeye ve sertleşmeye doğru mesafe aldığı görülmektedir. Türk milletine karşı düşmanlık besleyen muhasım odakların Kafkasya’dan Orta Doğu’ya, Akdeniz’den Balkanlar’a kadar sürekli kriz çıkarmak ve kaos üretmek maksadıyla faaliyet halinde oldukları anlaşılmaktadır. Ermenistan’ın alçak saldırısını Akdeniz ve Ege’de oynanan şirret oyunlardan, Libya, Suriye ve Irak’ta sahnelenen emperyalist projelerden ayrı düşünmek, ayrı değerlendirmek geldiğimiz bu aşamada imkânsızdır. Türk düşmanlarının farklı coğrafyalarda husumet nöbetine girdiği ortadadır.

“TÜRKİYE’NİN TURAN’A AÇILAN KAPISI KARS’TAN ERMENİSTAN’A SESLENİYORUM”

Türkiye’nin Turan’a açılan kapısı Kars’tan Ermenistan’a sesleniyorum! Azerbaycan yalnız değildir. Bir gece ansızın Erivan’da Türk Bayrağının dalgalanmasını istemiyorsanız işgal ettiğiniz Azerbaycan topraklarını hemen terk edin. Yoksa sonuçları çok ağır olacaktır. “Tek millet, iki devlet” söyleminin bir sözden ibaret olmadığını göreceksiniz.

Ermeni çeteleri tarafından şehit edilen Azerbaycanlı kardeşlerimize Allah‘tan rahmet, yaralılarımıza da acil şifalar diliyorum. Karabağ Türk’ündür, Türk vatanıdır. Hiç kimse bu muhkem ve müstesna gerçeği değiştiremeyecektir. Yegâne gayesi Türk düşmanlığı olan Ermenistan‘ın ve kiralık silahlı unsurlarının Türk milleti karşısında tutunma ihtimali yoktur. Kanımızla, canımızla, varlığımızla Azerbaycan’ın yanındayız. Bütün müstevli odakları tekraren uyarıyoruz, Türk milletinin sabrını test etme yanlışına hiç kimse tevessül etmemelidir. Nitekim sonuçları hem acıklı hem de ağır olacaktır.”

İlgili Haber:  Tolga Adıgüzel: Kaldığımız yerden tekrar Bismillah
YORUMLAR