Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya

Doğa Koleji öğrencileri BKM Mutfak Atölye'de drama eğitimi alacak

İSTANBUL (AA) – Doğa

İSTANBUL (AA) – Doğa Koleji, öğrencilerini Yılmaz Erdoğan'ın genel sanat yönetmenliğinde kurulan BKM Mutfak Atölye'de drama eğitimi ile buluşturuyor.

Doğa Koleji'nden yapılan açıklamaya göre, öğrenciler, akademik başarılarının yanı sıra sanatta da adından söz ettirmeye devam ediyor.

BKM Mutfak Atölye'ye 10-16 yaş aralığında başvuruda bulunan öğrenciler drama eğitimi alacak. Uzman eğitimciler tarafından verilecek atölye 14 hafta sürecek ve öğrenciler eğitim bitiminde gösteri düzenleyecek.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Doğa Koleji İcra Kurulu Üyesi Gökhan Alpözü, öğrencilerinin, Türkiye'nin en kapsamlı, eğlenceli ve zengin içerikli drama ve tiyatro dersini alma ayrıcalığına sahip olduğunu bildirdi.

Alpözü, öğrencilerin drama ve tiyatro dersinde yaşadığı deneyimlerin hem kişisel gelişimlerini hem de sanatsal yeteneklerini geliştirmek için oldukça keyifli ve huzur dolu bir ortam sağladığını anlattı.

– "Sanat, öğrencilerin empati kurma yeteneklerini güçlendirir"

Doğa Koleji Drama Bölümü Başkanı Çiğdem Kır da sanat ve dramanın, öğrencilerin yaratıcılığı teşvik eden, iletişim becerilerini geliştiren ve özgüvenlerini artıran önemli disiplinler olduğunu belirterek, tiyatro eğitiminin ise bu disiplinleri bir araya getirerek öğrencilere sahne performansı, rol yapma, takım çalışması ve problem çözme becerileri kazandırdığını bildirdi.

BKM Mutfak Atölye ile gerçekleştirdikleri drama eğitimi sayesinde geleceğin tiyatro oyuncularının yetişmesine katkı sağlayacaklarını kaydeden Kır, şu açıklamalarda bulundu:

"Sanatla yetişen çocuklar dünyayı güzelleştirecek. Araştırmalar, sanat ve drama eğitiminin öğrencilerin akademik başarılarını olumlu yönde etkilediğini göstermektedir. Sanat, öğrencilerin empati kurma yeteneklerini güçlendirir ve özgün perspektifler sunmalarını sağlar. Bu nedenle, sanat ve drama eğitimi alan öğrenciler, sadece sahne performansı değil, aynı zamanda akademik alanda da daha başarılı olma potansiyeline sahiptirler."

BKM Mutfak Atölye Eğitim Birimi Genel Koordinatörü Dilek Caner Tezcan ise BKM Mutfak Atölye'de 10 yılı aşkın bir tecrübeyle yürüttükleri yaratıcı drama ve tiyatro eğitimini Doğa Koleji öğrencileri ile buluşturacak olmaktan mutluluk duyduklarını dile getirdi.

Tezcan, "Çocuklarımızın okul müfredatına ek olarak kültürel ve sanatsal etkinliklerle beslenmesi sağlıklı bir toplum yetiştirmek adına çok önemlidir." değerlendirmesinde bulundu.