Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya

Mustafa Destici’den Sinan Ateş açıklaması: Kurumsal kimliklere pervasızca saldırmamalı

BBP lideri Mustafa Destici, “Kimse, Sinan Ateş hadisesinden bahsediyorum, kimse bunu siyasetine malzeme yapmamalı, peşin hükümle birilerini linç etmeye kalkmamalı ya da kurumsal kimliklere pervasızca saldırmamalı.” dedi.

BBP lideri Mustafa Destici,

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, Elazığ’da partisinin İl Başkanlığını ziyaretinde yaptığı konuşmada, eski Ülkü Ocakları Başkanı Sinan Ateş’in öldürülmesine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Sinan Ateş’in eşi Ayşe Ateş’i kabul etmesine değinen Destici, “Ortada bir hukuk var. Bir dosya var. Bunun çözümü için Hanımefendi ziyaret ediyor. Dolayısıyla kabul etmese o zaman daha farklı anlamlar yüklenebilir. Kabul etmesi ve hukuk içerisinde bu sürecin devam etmesi ve hukuk tarafından da eksiksiz neticelendirileceğini söylemesi kadar doğal bir şey yok. Biz de bunu söylüyoruz zaten, biz de diyoruz ki hukuk içinde bu iş çözülmeli. Kimse, Sinan Ateş hadisesinden bahsediyorum, kimse bunu siyasetine malzeme yapmamalı, peşin hükümle birilerini linç etmeye kalkmamalı ya da kurumsal kimliklere pervasızca saldırmamalı.” ifadelerini kullandı.

Destici, Sinan Ateş’in eşi Ayşe Ateş’in, bugüne kadar kendisinden ziyaret talebinde bulunmadığını da aktardı.

“Cumhur İttifakı’nın devamından yanayız”

Gazetecilerin, “MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin açıklamalarının Cumhur İttifakı’nı nasıl etkileyeceği” sorusu üzerine Destici, Cumhur İttifakı’nın sadece bir seçim ittifakı olmadığını, devletin varlığını ve ülkenin bütünlüğünü, milletin birliğini, kardeşliğini, istiklalini ve istikbalini önceleyen bir ittifak olduğunu belirtti.

Cumhur İttifakı’nın bu temel ilkeler üzerine inşa edildiğini anlatan Destici, bugüne kadar böyle geldiğini, bundan sonra da böyle devam edeceğini dile getirdi.

Destici, “Cumhur İttifakı’nın devamından yanayız. Sayın Devlet Bahçeli’nin dün açıklamalarında da tabi bir takım itirazları var ve dile getirdiği bir takım hususlar var. Son dönemlerde yaşananlarla ilgili bir takım rahatsızlarını ifade ediyor. Ama orada sonuçta ne diyor, ‘Cumhur İttifakı’yla beraberiz ve Cumhurbaşkanımıza desteğimiz devam ediyor’. ‘Mecliste de kanunlara desteğimiz devam ediyor’ diyor. Önemli olan bu.” değerlendirmesinde bulundu.