Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya

Çaldıran’da çiftçilere tohum desteği verildi

VAN (AA) – Van

VAN (AA) – Van Valiliği ve Büyükşehir Belediyesince finanse edilen “Van Buğday Ambarı Oluyor” ile “Van Arpa Üretiyor” projeleri kapsamında, Çaldıran ilçesinde çiftçilere yüzde 75'i hibeli buğday ve arpa tohumu desteğinde bulunuldu.

Çaldıran Tarım ve Orman Müdürlüğü bahçesinde düzenlenen tohum dağıtım programında konuşan Kaymakam Hasan Hüsnü Türker, ilçenin tarım ve hayvancılıkta gelişmesi ve kalkınmasının çok değerli olduğunu söyledi.

Emektar çiftçilere devletin sunduğu imkanlarla yüzde 75 hibeli tohum desteğinde bulunduklarını belirten Türker, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde sunulan bu hizmet için Tarım ve Hayvancılık Bakanımıza, Valimize, milletvekillerimize, siyaset kurumunun temsilcilerine teşekkür ediyorum. Bundan sonraki süreçte de memleketimizi her alanda geliştirebilmek için çalışmaya devam edeceğiz.” diye konuştu.

Programa, İl Tarım ve Orman Müdür Yardımcısı Abdulkerim Yücel, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Ömer Yalvaç, Ziraat Odası Başkanı Nesim Ertopçu, kurum amirleri ve çiftçiler katıldı.