Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya

Hamza Dağ’dan açıklama: AK Parti’nin belediye başkan adayları ne zaman açıklanacak?

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, Cumhur İttifakı içindeki partilerle görüşmelerin devam ettiğini ve yakın süreç içinde belirlenen adayların açıklanacağını söyledi.

AK Parti Genel Başkan
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, yerel seçime dair önemli açıklamalarda bulundu.
Bir televizyon programına konuk olan Dağ, Cumhur İttifakı içindeki partilerle görüşmelerin devam ettiğini belirterek “Bizim ittifakımız sadece seçim ittifakı değil” dedi.
Adayların belirlenmesi için komisyon toplanacağını belirten Dağ, yakın süreçte aday açıklamalarının başlayabileceğini kaydetti.

“İstanbul ve Ankara’yı alacağız”

Dağ, “İstanbul ve Ankara’yı alacak mısınız?” sorusuna şu yanıtı verdi:

“Alacağız tabii ki. Seçime almayacağız diye girmek mümkün değil, kazanacağız. Büyükşehirlerin sorunları öteledikçe, çok basit sorunlar bile büyük bir sorun yumağı haline geliyor. CHP’li İstanbul ve Ankara belediyeleri vadettikleri hiçbir şeyi yapmadılar.

AK Partili Dağ, Özgür Özel’in CHP Genel Başkanı seçilmesiyle ilgili şu değerlendirmelerde bulundu:

“Değişim, makyaj değişimi. Yüz aynı yüz. Geride Kılıçdaroğlu 10 seçim kaybetmiş, 9’unda Sayın Özel yanında. Ondan önceki seçimde Manisa’da kendisi kaybetmiş. Sembol oluşturmaya çalıştılar. Kılıçdaroğlu ’13. Cumhurbaşkanı olacağım’ dedi. 13 yıl genel başkan kaldı. Kılıçdaroğlu aday olup genel başkanlık veya grup toplantılarına veda ediyorum dediğinde Sayın Özel ağlamıştı, bugün gülücükler saçıyor. Kılıçdaroğlu, Selahattin Demirtaş’a selam söyledi. Özel de benzerini yaptı. Biz kongreden önce de kongreden sonra da karşı tarafta ittifak olacakmış gibi çalışıyoruz.”