Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya

Ertuğrul Alibeyoğlu, AK Parti’den Kars Belediye Başkanlığı’na adaylığını açıklayacak!

Kars Ticaret ve Sanayi Odası (KATSO) Başkanı Ertuğrul Alibeyoğlu görevinden istifa etti. Alibeyoğlu’nun yarın Kars Belediye Başkanlığı’na AK Parti’den aday adaylığını açıklayacağı gündeme geldi. 

Kars Ticaret ve Sanayi

Uzun süredir Kars Ticaret ve Sanayi Odası (KATSO) Başkanlığı görevini yürüten Ertuğrul Alibeyoğlu, AK Parti’den Kars Belediye Başkanlığı’na aday adayı olmak için görevinden istifa etti.

Alibeyoğlu’nun yarın AK Parti İl Başkanlığı’na müraacat edeceği bildirildi.

Ertuğrul Alibeyoğlu kimdir?

Ertuğrul Alibeyoğlu, 1988 yılında Kars’ta dünyaya geldi. İlk, orta ve lise tahsilini Kars’ta tamamladı. Lise tahsilinin ardından Kafkas Üniversitesi İşletme Bölümünü bitirdi. Ardından Kafkas Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünden mezun oldu ve İstanbul Üniversitesi Uluslararası Ticaret ve Lojistik Bölümünde öğrenimine başladı.

2005 yılından beri Kars’ta yatırımlarda bulundu ve aktif olarak İş İnsanı sıfatıyla ticari faaliyetlerde bulunarak birçok sektörde faaliyetler yürüttü.

Birçok kez Kars ili vergi rekortmenleri arasında yer aldı. Hali hazırda İnşaat Müteahhitliği, Turizm, Hazır Yemek ve Catering, Akaryakıt, Et Entegre Tesisi, Tarım ve Hayvancılık sektörlerinde büyük yatırımları bulunmaktadır.

Kars İli Organize Sanayi Bölgesinde İkram Yemek A.Ş. unvanı ile bölgenin en büyük ve kapsamlı hazır yemek ve catering üretim tesisi ile Kars TDİ Besi Organize Sanayi Bölgesi’nde Kars İkram Et Entegre Tesisi A.Ş. unvanı ile bölgenin en büyük et entegre tesisi yatırımları bulunmaktadır.

Ayrıca Akaryakıt İstasyonu, Büyük Baş Hayvan Çiftliği, İnşaat ve Taahhüt İşleri tesisleri bulunmaktadır.

Ertuğrul Alibeyoğlu, Kars ilinde yapmış olduğu yatırımları doğrultusunda 2018 yılında yapılan Kars Ticaret ve Sanayi Odası(KATSO) Organ Seçimlerine Başkan Adayı olarak katılmış ve Kars Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanlığına seçilmiştir.

Ayrıca 2022 yılında yapılan KATSO organ seçimlerinde güven tazeleyerek Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini sürdürmektedir.

Ertuğrul Alibeyoğlu, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği(TOBB) Mevzuat Komisyonu üyeliği ve TOBB AR-GE ve İnovasyon Komisyon üyeliği görevlerini yürütmüştür.

Ayrıca, 2018 yılından beridir Serhat Kalkınma Ajansı(SERKA) Yönetim Kurulu Üyeliği görevini yürütmektedir.

Ertuğrul Alibeyoğlu evli ve iki çocuk babasıdır.