Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya

Ötüken Senger kimdir, mesleği ne? MHP ve AK Parti’nin Kars’taki ortak adayı belli oldu!

Mart 2024 yerel seçimlerinde AK Parti, MHP’nin Kars belediye başkan adayı Prof. Dr. Ötüken Senger’i destekleyecek. Peki Ötüken Senger kimdir, mesleği ne? İşte Senger’e dair tüm merak edilen soruların yanıtları…

Mart 2024 yerel seçimlerinde

Kars’ta Mart 2024 yerel seçimleri için MHP ve AK Parti’nin merakla beklenen ortak adayı belli oldu.

Cumhur İttifakı’nın belediye başkan adayının Prof. Dr. Ötüken Senger olduğunun açıklanmasıyla vatandaşlar Senger’in özgeçmişini araştırmaya başladı.

Ötüken Senger kimdir, nereli, kaç yaşında ve mesleği ne gibi soruların yanıtlarını Haber Değer sizler için derledi.

Prof. Dr. Ötüken Senger, 1978 tarihinde Kars’ta doğdu.

2001 yılında Atatürk Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu.

2002 yılında Kafkas Üniversitesi Ardahan Meslek Yüksekokulu’na Öğretim Görevlisi olarak atandı.

2004 yılında başladığı Kafkas Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Uygulamalı Matematik Anabilim Dalı’ndaki yüksek lisans eğitimini 2006 yılında tamamladı.

2008 yılında Atatürk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İşletme Anabilim Dalı Sayısal Yöntemler Bilim Dalı’nda başladığı doktora eğitimini 2011 yılında tamamladı ve aynı yıl Kafkas Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu’na Öğretim Görevlisi Doktor olarak atandı.

2012 yılında Kafkas Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü Sayısal Yöntemler Anabilim Dalı’na Yardımcı Doçent Doktor olarak atandı.

2014 yılında Sosyal, Beşeri ve İdari Bilimler Temel Alanı, Nicel Karar Yöntemleri Bilim Alanı’nda Doçentlik unvanı aldı.

2018 yılında Kafkas Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü’nü kurarak aynı bölüme Bölüm Başkanı olarak atandı.

Halen aynı bölümde öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır. 

Kafkas Üniversitesi bünyesinde birçok idari görevde de bulunan Prof. Dr. Ötüken Senger’in halen sürdürmekte olduğu idari görevler; Kafkas Üniversitesi Senato Üyeliği, Kafkas Üniversitesi Bilimsel Araştırma Projeleri Üst Kurul Üyeliği, Kafkas Üniversitesi Ehlibeyt Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü, Kafkas Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Yönetim Kurulu Üyeliği ve Kafkas Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Fakülte Kurulu Üyeliği’dir. 

Alanıyla ilgili 4’ü uluslararası ve 2’si de ulusal yayınevlerinde yayımlanan 6 adet kitabı, ulusal ve uluslararası dergilerde yayımlanan 40’a yakın bilimsel makalesi ve yine alanıyla ilgili 100’e yakın bilimsel atıfı bulunmaktadır.

Akademik anlamda iyi derecede İngilizce bilmekte olan Prof. Dr. Ötüken Senger, evlidir.