Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya

Migros Aile Kulüplerinde motokuryelere eğitim ve iş fırsatı

– Motor ehliyeti bulunanların ücretsiz olarak katılabileceği dört haftalık eğitimlerin ilki, Adana, Eskişehir, İzmir ve Malatya’da Migros Aile Kulüplerinde düzenlenecek

- Motor ehliyeti bulunanların

İSTANBUL (AA) – Halk Eğitim Müdürlükleri, motokuryeliği meslek edinmek isteyenler için Migros Aile Kulüplerinde Milli Eğitim Bakanlığı sertifikalı eğitim programları başlattı.

Migros'tan yapılan açıklamaya göre, eğitimlerde, moto kurye olmak isteyenlere yönelik, güvenli sürüş, trafik kuralları gibi teknik konuların yanı sıra imaj ve müşteri memnuniyeti gibi hizmet kalitesinin yükseltilmesine yönelik bilgiler verilecek. Uygun adaylar, Paket Taxi'de çalışma fırsatı yakalayacak.

Motokuryeliğe yönelik meslek eğitimler, gençlerin mesleki becerilerini geliştirmelerine ve istihdam edilebilirliklerinin arttırılmasına, sektörün hizmet kalitesinin yükseltilmesine destek olacak.

– İlk etap Adana, Eskişehir, İzmir ve Malatya'yı kapsıyor

İlk etapta Adana, Eskişehir, İzmir ve Malatya illerinde verilecek olan eğitimler, şubatta başlayarak dört hafta sürecek.

Migros Aile Kulüplerinde, bu illerde eğitimler için kayıt almaya başlandı. Eğitimlerde, güvenli araç kullanımı, trafik güvenliği, trafik kuralları, trafik adabı, etik değerler, sürücünün iş sağlığı ve güvenliği, araç bakımı ve kontrolü, ulaşımda enerji verimliliği, kişisel imaj yönetimi ve müşteri memnuniyetini artırma ve günlük satış programı hazırlama konularında bilgiler paylaşılacak.

Eğitim programına, motor ehliyeti bulunan üyeler ücretsiz olarak başvuru yapabilecek. Kursu bitirenler, Milli Eğitim Bakanlığı onaylı meslek sertifikası almaya hak kazanacak.

Projenin ilerleyen etaplarında motokurye eğitimlerinin, İstanbul, Mersin, Balıkesir, Yalova, Edirne, Derince, Denizli, Aydın, Manisa, Ankara, Ordu, Isparta, Antalya, Antep, Mardin, Kayseri, Bursa İnegöl ve Çanakkale illerindeki Migros Aile Kulüplerinde verilmesi hedefleniyor.