Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya

Metro Türkiye'den “Süreli Değil Sürekli İyi Fiyat” politikası

İSTANBUL (AA) – Metro

İSTANBUL (AA) – Metro Türkiye Üst Yöneticisi (CEO) Sinem Türüng, otel ve yeme içme sektöründen bakkallara, büfelerden hane tüketicisine kadar tüm müşterilerinin hem zaman hem de maliyet tasarrufu elde ederek alışveriş yapabilmelerini mümkün kılan bir model oluşturduklarını söyledi.

Metro Türkiye tarafından düzenlenen basın toplantısında, şirketin "Süreli Değil Sürekli İyi Fiyat" sloganıyla yenilediği fiyat politikasına ilişkin detaylar paylaşıldı.

Müşterilerin maliyetlerinde tasarruf edebilmesi ve karlılıklarını daha da artırması amacıyla geliştirilen "her gün iyi fiyat" politikası sayesinde rekabetçi fiyatların istikrarlı şekilde sunulması hedefleniyor.

Metro Türkiye, bu kapsamda, müşterilerinin en çok tercih ettiği 4 bine yakın üründe geçerli olan "çok al az öde" uygulamasıyla toplu alımlarda fiyat avantajı sağlarken, uygulama kapsamı dışında kalan tüm ürünlerde de her gün iyi fiyat sunma sözü veriyor.

– "Her gün iyi fiyatı sunmak için çalışıyoruz

Toplantıda yeni fiyat politikasına ilişkin açıklamalarda bulunan Metro Türkiye Üst Yöneticisi (CEO) Sinem Türüng, 34 yıldır müşterilere her gün iyi fiyatı sunmak için çalıştıklarını söyledi.

1990'dan beri ürünlerinde fiyat-kalite-performans ilişkisini gözetip her zaman uygun fiyat sunma prensibiyle faaliyetlerini yürüttüklerini dile getiren Türüng, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Her gün iyi fiyatı, süreli değil sürekli olarak sunduğumuz yeni politikamız kapsamında müşterilerimize 'çok al az öde' avantajlarını da sağlıyoruz. Bu uygulamalarla otel ve yeme içme sektöründen bakkallara, büfelerden hane tüketicisine kadar tüm müşterilerimizin hem zaman hem de maliyet tasarrufu elde ederek alışveriş yapabilmelerini mümkün kılan bir model oluşturduk. Rekabetçi fiyatlar, istikrar, kolay alışveriş imkânı, verimli operasyon yönetimi ve daha iyi bulunurluk sunmayı amaçladığımız bu uygulamayla müşterilerimiz tüm ihtiyaç ve beklentilerini karşılayarak, zengin ürün çeşitliliğine yılın her günü kolayca ve avantajlı fiyatlarla ulaşabiliyor."

Türüng, müşterilerinin artık kampanya dönemlerini takip etmeye gereksinim duymayacağına dikkati çekerek, "süreli değil sürekli" çok iyi fiyatları sunmayı amaç edinen bir fiyatlandırma politikasını uygulamaya aldıklarını vurguladı.

– "4 bine yakın ürünümüzde çoklu alımlarda fiyat avantajı sunuyoruz"

Sinem Türüng, yeni stratejilerini "Metro usulü alışveriş" olarak tanımladıklarını kaydederek, "Her gün çok iyi fiyat' yaklaşımımızla 20 bine yakın üründe, 'çok al az öde' uygulamamızla da profesyonel müşterilerimizin en çok talep gösterdiği, ana ihtiyaçlarının tamamını karşılayan 4 bine yakın ürünümüzde çoklu alımlarda fiyat avantajı sunuyoruz. Bu ürünlerden belirlenen baremlere göre, birden fazla aldığınızda en düşük fiyatı şeffaf olarak rafta görebiliyorsunuz." şeklinde konuştu.

Türüng, çoklu alımlarda tek olarak alınan ürüne kıyasla yüzde 50'lere varan indirim olabildiğini belirterek, tüm müşterilerin alışılagelmiş dönemsel indirim kampanyaları yerine yılın her günü bu fiyatlardan faydalanabileceğini söyledi.

Rekabetçi fiyatlarla "Her Gün Çok İyi Fiyat" uygulamasını sunarak, müşterilerin her zaman tasarruflu alışveriş yapabileceklerini dile getiren Türüng, "Çok al az öde uygulamamızın altında 1100 üründe hayata geçirdiğimiz 'çeşitli al az öde' ile müşterilerimiz aynı markalı, aynı gramajlı ve aynı fiyatlı ürünlerden birden fazla alındığında da avantajlı fiyat alternatiflerinden yararlanabiliyor. Bu sayede aynı ürün çeşidinden çoklu alım yapmak yerine, ürünün farklı çeşitlerinden de bir sepet oluşturabilir; yine çoklu alım yaparak fiyat avantajı sağlayabilirler." ifadelerini kullandı.

– "Tedarik zincirimizdeki büyümeyi sürdürmeyi hedefliyoruz"

Metro Türkiye CEO'su Türüng, yeni fiyatlandırma politikasıyla Metro'nun toptancı kimliğini de güçlendireceklerine işaret ederek, sipariş tanımlamadan tedarike, palet stoklamadan sergilemeye ve zaman yönetimine kadar her noktada operasyonel verimliliğe ulaştıklarını ve bu strateji kapsamında mağazaların sergileme konseptinde de değişikliklere gittiklerini anlattı.

Amaçlarının; "müşterilerinin aradıkları ürünü kolay bulunmasını sağlamak ve verimliliği artırmak" olduğunu dile getiren Türüng, sözlerini şöyle tamamladı:

"Müşterilerimizden alışverişlerinin çok daha kolay bir hale geldiğine ve ürün bulunurluğunun kolaylaştığına ilişkin geri dönüşler alıyoruz. Bu da bizi çok memnun ediyor. Önümüzdeki 5 yıl içerisinde lojistik altyapımızı yüzde 50 genişleterek tedarik zincirimizdeki büyümeyi sürdürmeyi hedefliyoruz. Mevcut müşterilerimize daha fazla çeşitte ürün ve yüksek adette satış sunmanın yanı sıra yeni müşterilere de ulaşacağımıza inanıyoruz. Bu doğrultuda satış ekibimizi de iki katına çıkardık. Böylece müşterilerimizin daha çok yanında olacak; onların ihtiyaçlarını daha yakından takip edebilecek ve daha da iyi hizmet verebileceğiz. Büyüyen satış ekibimizle satışlarımızı ve pazar payımızı da aynı oranda artırmaya devam etmeyi hedefliyoruz."