Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya

Migros, global iklim ve su liderleri programlarından tam not aldı

İSTANBUL (AA) – Migros,

İSTANBUL (AA) – Migros, Karbon Saydamlık Projesi (CDP) kapsamında gerçekleştirilen "iklim değişikliği" ve "su güvenliği" programlarında, en yüksek not "A" derecesine layık görüldü.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, dünya kaynaklarına ve finansal verimliliğe katkı sağlayan Migros, "İyi Gelecek Planı" çerçevesinde tedarikçilerini sürdürülebilirlik etkisine dahil ederek tüm ekosistemine yaydı.

Migros, en itibarlı çevresel raporlama platformlarından CDP kapsamında gerçekleştirilen "iklim değişikliği" ve "su güvenliği" programlarında en yüksek not "A" derecesini alarak "Global A Listesi"ne girdi. Şirket, bu kategorilerde tam not alan tek gıda perakendecisi ünvanıyla 5 Türk şirketi arasına adını yazdırdı.

Karbon ayak izini "1,5 derece senaryosu" ile uyumlu şekilde, bilime dayalı hedefler kapsamında 2030 yılına kadar yüzde 42 azaltmayı taahhüt eden Migros, her yıl büyüyen bir şirket olmasına karşın son üç senede yüzde 12'yi aşan azaltıma imza attı. 2050 yılına "net sıfır karbon" hedefi bulunan Migros, yenilenebilir enerji yatırımları ve iş birliklerine de ağırlık veriyor. Migros, bu doğrultuda tüm elektrik tüketiminin üçte birini GES yatırımları ile kendi üretme kararı aldı.

Migros, karbon salımını yüzde 90 azaltan, patenti kendisine ait sulu soğutma sistemini yaygınlaştırma çalışmalarının yanı sıra düşük karbon salımı etkili soğutucu gaz denemelerini sürdürüyor. 10 yılı aşkın bilgi ve deneyimini "Sürdürülebilir İş Ortakları Ağı" ile tedarikçilerine de açan Migros, satıştaki ürünlerin karbon ayak izini, tedarikçileriyle birlikte azaltmayı hedefliyor.